Mindezek jegyében a diákoknak 5-6 fős csapatokat kellett alakítaniuk, minden csapat nevet választott  magának, majd közösen össze kellett állítaniuk egy –egy dossziét, amelyben egy Márton–naphoz kapcsolódó rajz, híres Mártonok névsora, Márton nevű  helységek listája,  mondókák, énekek, közmondások, pásztorköszöntők és természetesen  liba-receptek voltak. Ezen kívül el kellet készíteniük egy-egy rövid ˝tudományos dolgozatot˝ is megadott témákban. Mivel pedig  Szent Márton a jóság patrónusa is, elő kellett adniuk egy általuk kitalált jó cselekedet bemutató kis jelenetet. A környezetvédelem jegyében pedig minden csapat készített egy ˝bio-libát˝ újrahasznosítható hulladékokból.
A zsúfolásig  megtelt teremben megjelent és a  folyosóra szorult vendégeket Szilágyi Éva igazgatónő köszöntötte röviden.
A műsor egy Szent Márton életét, a Márton-napi hagyományokat valamint a bennünket körülvevő libákat bemutató power-point-os előadással kezdődött, melyben a diákcsapatok is tevékenyen részt vettek, Vajas Petra XI. B osztályos tanuló pedig szavalatával színesítette azt. Majd következtek a vidám feladatok és vetélkedők, melyek közül a Kocsis Barna és Kovács Csongor XI.B osztályos diákok által megépített akadálypálya okozta a legtöbb fejtörést a versenyzőknek. Végül   a  gyerekek német nyelvű Márton-napi dalokat énekelve felvonultak saját készítésű lámpásaikkal.
Amíg a zsűri ˝nehéz dolgát˝ végezte, a szomszédos teremben az egybegyűltek szerény szeretetvendégség keretében falatozhattak az édesanyák és nagymamák által készített finomságokból: szendvicsekből,  süteményekből,  ˝sült libákból˝ és ˝püspökfalatokból˝.
A közönségszavazatok eredményét és  a zsűri döntését már mindenki nagyon izgatottan várta.
A zsűri tagjai: Gál Gyöngyi – magyar szakos tanfelügyelőnő, Gráner Orsolya - a szülők képviselője  és Ilonczay Zsombor – iskolalelkész voltak.  Döntésük értelmében :

első helyen végeztek a FEKETE LIBÁK:Nyikora Nikolett, Pálinkás Renáta, Popp Ottó, Rákos Cristopher, Zonga Bianka, tanár: Varga-Bressel Christiane, testvér: Popp Marcell ,  szülő: Rákos Imre

második helyezettek lettek a TINILIBÁK:Cserepes Lilla, Cserepes Noémi, Hága Henrietta, Kovács Gergő, Sztupár Henrietta, tanár: Kun Noémi, testvér: Balogh Viktória, szülő: Kovács  Csilla

harmadik helyezettek lettek a LUDASOK: Botos Dániel, Laki Norbert, Molnár Zsolt, Rus Nicoleta, Zsiga Regina, tanár: Vass Mária, testvér: Fodor István , szülő: Kovács Tünde

negyedik helyen végeztek a LUDAK A PÁCBAN: Bartók Boglárka, Deme Réka, Fechete Edina, Kelemen Dóra, Szabó Gábor, tanár: Gáll Judit, testvér: Rédai Ádám, szülő:Kelemen Andrea

ötödik helyezettek lettek  a GŐGÖS GÚNÁROK:Alt Arnold, Futó Arthúr, Gáll Zoltán, Medvei Sándor, Moroz Lóránt, Puskás Gergő,  tanár: Papp Piroska, testvér: Moroz Tamás, szülő: Alt Tünde

hatodik helyen végeztek  a HARCIAS GÚNÁROK:Erdei Ádám, Gombos Tamás, Kala Szabolcs, Korcsmáros János, Nagy Dávid, tanár: Kótai Levente, testvér: Kala Zsolt,szülőhelyettes: Rédai Gabriella
Emlékül minden résztvevő kapott egy lúdtollas oklevelet, a nyertes csapat jutalma
pedig egy finom csokitorta volt.
A közönségszavazatok alapján a legszebb lámpások gazdái:

1.  Bartók Boglárka
2. Popp Ottó
3. Nyikora Nikolett
4. Kovács Gergő
5. Zsiga Regina
6. Botos Dániel

Az  ő jutalmuk egy-egy tábla csoki volt.
Egybehangzó vélemények szerint mindenki jól érezte magát, bár este kilenc körül a diákok kissé rossznéven vették, hogy sem több játék, sem pedig buli nem lesz már.
Ezúton is szeretnénk kifejezni köszönetünket mindenkinek, aki bármi módon hozzájárult az idei rendezvény sikeréhez.

Tisztelettel, a szervezők: Varga-Bressel Christiane és Jékel Zsuzsanna